• Składka

Polecamy

powiat bytowski

 logo bytowa

 Lotos logo

   logopronew

 

 Logo 2016-01

 

bm-horse-logo-1497440889 1

 

 chtreder-logo

 

pobrane

 

 logo

 cuk1          

dąbie

Rocznik 2006 skrzywdzony przez Pomorski ZPN

Dnia 14 stycznia odbył się w Bojanie odbył się turniej LOTOS Griffin CUP dla rocznika 2006, który był jednocześnie turniejem eliminacyjnym do ogólnopolskich finałów turnieju o Puchar Prezesa PZPN, który odbędzie się w dniach 17-18 luty 2018 w Warszawie.

W Bojanie wygrała drużyna GRYFA Wejherowo, gratulujemy zwycięstwa i życzymy jak najlepszego występu w Warszawie.

Dostaję wiele telefonów i pytań dlaczego na eliminacjach zabrakło naszej drużyny, więc wyjaśniam.

Do turnieju LOTOS Griffin CUP zasady kwalifikacji były proste, kto pierwszy ten lepszy, już po trzech godzinach nie było wolnych miejsc, 12 turniejowa i chyba z 6 drużyn rezerwowych, w wyniku czego zapisaliśmy się do turnieju dla rocznika 2005, bo tam były wolne miejsca. W tym czasie nie było wiadomo jeszcze nic o turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-12 i U11.

Dnia 9 stycznia, czytając artykuł na www.pomorski-zpn.pl http://www.pomorski-zpn.pl/aktualnosci/lotos-griffin-cup-r-2006-w-bojanie, przecierałem oczy ze zdumienia, gdyż dowiedziałem się, że ten turniej jest zarazem eliminacją do turnieju w Warszawie. Jeszcze bardziej byłem zdumiony, patrząc na listę drużyn, bo oprócz wspomnianej dwunastki zostały „dokoptowane” extra cztery drużyny, więc wysłałem do związku mejla z zapytanie na jakiej podstawie dołożono do turnieju cztery ekipy, dostałem 10 stycznia mejlowo odpowiedź oto ona:

Witam,
8 grudnia Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził uchwałę o organizacji rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN. W ciągu kilki kolejnych dni otrzymaliśmy informację, w której każdy Wojewódzki Związek zobligowany został do wyłonienia 2 zespołów (rocznik 2006 i 2007), które będą reprezentowały dane województwo podczas turnieju finałowego w Warszawie. Zespoły wg wytycznych PZPN powinny zostać przedstawione PZPN do końca stycznia 2018. W związku z przerwą świąteczną i małą ilością czasu na zorganizowanie eliminacji Pomorski Związek Piłki Nożnej postanowił wykorzystać turnieje z cyklu LOTOS Gryffin Cup jako eliminacje do turnieju finałowego. Szczęśliwie się złożyło, że edycje dla roczników 2006 i 2007 odbywają się w połowie stycznia. Tak jak Pan zauważył 12 zespołów zostało wyłonionych wcześniej (kolejność zgłoszeń), natomiast wszystkie zespoły, które prowadzą po rundzie jesiennej w swoich grupach w lidze D2 otrzymały dodatkowe zaproszenia na turniej. Warunkiem uczestnictwa w eliminacjach było potwierdzenie mailowe przez zainteresowane drużyny do końca roku 2017. Z zaproszonych zespołów odpowiedziały tylko 4, więc liczba uczestników została powiększona do 16. Informacja mailowa do klubu U2 Bytów została przesłana na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. czyli do trenera rocznik 2006. Taki adres widnieje na profilu trenera PZPN24. Wiadomość wysłana 20.12.2017 o godzinie 18.32. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi zwrotnej. Z tego co udało się nam dowiedzieć rozgrywki będą odbywały się cyklicznie i myślę, że w przyszłym roku odbędą się osobne eliminacje, do których zostaną zaproszone po 2 najlepsze zespoły po rundzie jesiennej w lidze D2. Wszystkie informację pojawią się oczywiście w odpowiednim czasie na stronie Pomorskiego ZPN.”

Zakropkowałem adres mejlowy, by go nie podawać do publicznej informacji, powiem jedynie, że zawierał imię i nazwisko obecnego trenera rocznika z jakimiś znakami, ale zaznaczam i podkreślam nie był on NIGDY!!!! używany przez poprzedniego i obecnego trenera rocznika. Tak ważna informacja została wysłana na jakieś adresy, nie do końca zweryfikowane, a nie na adres klubowy, na który docierają informacje o powołaniach do kadr wojewódzkich, rozgrywkach itp., tak ważna informacja nie została upublikowana na stronie www.pomorski-zpn.pl, to chyba kpina!!!!

Lider grupy IGdańsk Dragon Bojano był zakwalifikowany do turnieju.

Na mejla z Pomorskiego ZPN odpowiedzieli Jaguar Gdańsk lider grupy IIIGdańsk, GTS Pruszcz Gdański wicelider grupy IVGdańsk, Cartusia Kartuzy lider grupy VGdańsk oraz Olimpijczyk Kwakowo lider grupy ISłupsk.

Nie odpowiedzieli Arka Gdynia SI lider grupy IIGdańsk, Gryf Tczew lider Grupy VIMalbork, Rodło Kwidzyń lider Grupy VIMalbork.

Do lidera grupy IISłupsk czyli nas wysłano zaproszenie na błędny adres.

Czy brak odpowiedzi od czterech drużyn, czyli 50% zaproszeń, nie powinien nasunąć organizatorom jakiś dodatkowych działań w sprawie skontaktowania się z drużynami ????? 

Wiedząc, że 14 stycznia gramy w Słupski i ciężko będzie organizatorom zarówno w Słupsku jak i Bojanie zmieniać terminarze i system rozgrywek, wysłałem mejla do Związku z informacją o fatalnej pomyłce z ich strony oraz informacją, że mimo wszystko musimy pojechać na turniej do Słupska oraz zapytaniem dlaczego wśród „dokoptowanych” ekip znajduje się drużyna, która nie jest liderem grupy, dostałem następującą odpowiedź:

Nie może być żadnych podejrzeń bo wszystko było transparentne. Zaproszenia zostały wysłane do zespołów prowadzących w grupach (w przypadku Bytowa na zły adres mailowy). Jeżeli chodzi o zespół z Pruszcza Gdańskiego, który zajął 2 miejsce w grupie 4 znalazło się miejsce ponieważ Jaguar nie może wystawić dwóch zespołów.”

To wszystko w temacie, pozostaje tylko żal i domysły co by było gdyby nasza ekipa była 14 stycznia w Bojanie, zwłaszcza, że tak świetnie zagrała w Słupsku...........

Prezes ULKS U-2 Bytów

Pituch Marek

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego linku do komponentu iCagenda!
◄◄
►►
grudzień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Logowanie

Galeria

Kontakt

Adres:
Uczniowski Ludowy Klub
Sportowy U2
ul. Domańskiego 13
77-100 Bytów

email: kontakt@u2bytow.pl