• Składka

Polecamy

powiat bytowski

 logo bytowa

 Logo Orlen forma podstawowa pozytyw

   Orlen program logo

 

 Logo 2016-01

 

bm-horse-logo-1497440889 1

 ekocolor

 chtreder-logo

 

pobrane

 

 logo

 cuk1          

dąbie

Rocznik 2010 drugi w Somoninie

210sonomDnia 18 marca drużyna U2 Bytów rocznik 2010 zajął 2 miejsce w stawce 13 zespołów w turnieju Somonino Cup 2018 w Somoninie. 
 
W fazie grupowej drużyna prowadzona przez trenera Wojciecha Gostomskiego zanotowała komplet zwycięstw. Nie tracąc żadnej bramki i w każdym spotkaniu była mocniejszą stroną. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Leon Cybula, a z przodu świetnie współpracowało ofensywne trio Piotr Grotkowski, Oliwier Kania i Łukasz Malek.
 
Wyniki:
U2 - AP Energa Gryf Słupsk   2:0 ( Ł. Malek, P. Grotkowski)
U2 - Szargan Somonino 5:0 ( 4x O. Kania, P. Grotkowski)
U2 - Victoria Gdańsk 4:0 ( Ł. Malek, P. Grotkowski, O. Kania, Łukasz Roda)
 
Ćwierćfinał: U2 - Dragon II Bojano 1:0 ( P. Grotkowski)
 
Ćwierćfinał to najsłabszy mecz drużyny na turnieju. Bardzo dużo błędów indywidualnych wszystkich zawodników, przez co przeciwnik co chwile atakował naszą bramkę. Na szczęście cuda na linii bramkowej wyprawiał L. Cybula, raz za razem ratując zespół przed stratą bramki. Z drugiej strony boiska natomiast szczęścia brakowało. Mnóstwo zmarnowanych sytuacji, które zmieniały się w kontry przeciwnika. Dopiero na minutę przed końcem spotkania P. Grotkowski umieścił piłkę w siatce.
 
Półfinał: U2 - Victoria II Gdańsk 2:0 ( Ł. Malek, O.Kania)
 
Półfinał to z kolei najlepsze spotkanie w wykonaniu chłopaków. Mimo, że była to druga drużyna Victorii Gdańsk, to grali w niej lepsi zawodnicy niż w pierwszej i dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi od naszej ekipy. Na boisku dzielił i rządził Ł. Malek, który był wszędzie, walczył i odbierał piłki w obronie, po czym rozgrywał akcje w ataku, czego efektem była bramka strzelona na 1:0. Drugi gol to sprytne uderzenie O. Kani z ostrego kąta przy krótkim słupku.
 
Finał: U2 -Lew Lębork 0:1
 
W finale niestety po raz kolejny zabrakło szczęścia. Naszym przeciwnikiem był silny zespół z Lęborka, z którym w listopadzie w Somoninie przegraliśmy w ćwierćfinale. Nasza drużyna była w tym meczu stroną przeważającą, niestety stracona bramka na początku spotkania ustawiła mecz. Drużyna z Lęborka postawiła szczelną obronę, którą było ciężko pokonać, a jeśli już to się udało to tak samo jak w ćwierćfinale, brakowało skuteczności pod bramką rywala. Warte odnotowania są między innymi dwie szanse O. Kani, jedna P. Grotkowskiego oraz strzał Ł. Malka z rzutu wolnego w poprzeczkę.
 
Mimo zajęcia „tylko" drugiego miejsca, chłopacy pokazali się z bardzo dobrej strony, niestety w najważniejszych momentach brakowało szczęścia lub zimnej krwi pod bramką rywala. Widać postępy w grze zarówno indywidualnej jak i zespołowej naszych zawodników i jest to bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Był to również kolejny turniej, który kończymy z nagrodą indywidualną, a otrzymał ją po raz kolejny Łukasz Malek, który został uznany przez organizatorów najlepszym zawodnikiem turnieju. Gra jego, a także Piotra i Oliego była również bardzo chwalona przez trenerów innych drużyn. 
 
Skład: Leon Cybula, Łukasz Roda ( 1 bramka), Radosław Majer, Aleksander Kozłowicz, Franciszek Petryszyn, Oliwier Kania ( 6 bramek), Hubert Szulc, Piotr Grotkowski (4 bramki), Łukasz Malek ( 3 bramki), Bartosz Zblewski, Borys Baranowski.

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego linku do komponentu iCagenda!
◄◄
►►
wrzesień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30