logo

cuk1

dąbie

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-14 w Futsalu w Gliwicach

W dniach 25/26.01.2014 roku piłkarze ULKS U-2 Bytów uczestniczyli w krajowym finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w Futsalu w Gliwicach pod patronatem honorowym Prezydenta miasta Gliwice i PZPN Futsal. Turniej ten odbył się w przepięknej hali „JASNA 31" w Gliwicach. Na turniej wyjechała 12-osobowa grupa piłkarzy z dwoma trenerami – opiekunami tj. BŁASZKOWSKI Maciej, BROZIS Piotr, CHAJECKI Kacper, CZAPIEWSKI Mariusz, FILEWICZ Kacper, KABA Mateusz, KROPIDŁOWSKI Krzysztof, LEIK Oskar, RYDWELSKI Jakub, RYNGWELSKI Bartosz, WDOWIAK Michał, WOLSKI Patryk oraz trenerzy Grzegorz Rzepiński i Adam Zborowski. Nasz zespół zakwaterował się w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym „Innowacja" Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W piątek wieczorem o godz. 20.30 odbyła się odprawa techniczna przedstawicieli drużyn z organizatorem oraz zespołem sędziowskim. W tym czasie nasi zawodnicy odbyli krótki rozruch na hali „Jasna 31" zapoznając się z obiektem. W sobotę 25.01.14 r. od godz. 8.00 – 17.00 odbywały się mecze eliminacyjne w grupach. W międzyczasie o godz. 12.30 nastąpiło oficjalne otwarcie Mistrzostw, którego dokonał Kazimierz Greń, przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN. W godz. 17.30 – 20.00 odbywały się mecze o miejsca IX-XII.

Po wcześniejszym losowaniu grup turniejowych znaleźliśmy się w grupie C z zespołami Junior Hurtap Łęczyca oraz GKS GLINIK Gorlice. Pierwszy mecz nasi zawodnicy rozegrali o godz. 9.30 z zespołem Junior Hurtap Łęczyca typowo futsalową drużyną. Już na początku spotkania zaskoczyliśmy i tym samym przestraszyliśmy drużynę z Łęczycy kiedy M. Błaszkowski po bardzo ładnej zespołowej akcji zdobył 1 gola dla naszej drużyny. Do końca I połowy nasz zespół prowadził wyrównaną grę, niestety po prostych błędach i braku koncentracji straciliśmy dwie bramki. Wynik 2:1 wystraszył przeciwników, którzy od początku II połowy ruszyli do ataku. Wynikiem tego była utrata dwóch kolejnych bramek. Utrata bramek podziała mobilizująco na nasz zespół, K. Filewicz po dokładnym podaniu pięknym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali. Krótko potem M. Czapiewski po składnej akcji naszego zespołu strzelił 3 bramkę ustalając wynik na 4:3. To wprawiło w osłupienie zespół Hurtapu. Niestety od tej chwili to zespół z Łęczycy dyktował warunki na parkiecie i zdobywając kolejne dwie bramki ustalił wynik na 6:3. W drugim grupowym pojedynku o godz. 12.45 nasz zespół zmierzył się z drużyną GKS GLINIK Gorlice. W tym spotkaniu nasz zespół również napędził strachu drużynie z Gorlic, bo do przerwy po trafieniach K. Filewicza i M. Błaszkowskiego remisowaliśmy 2:2. Jednak II połowa była zdecydowanie dla GKS-u, gdzie po prostych błędach straciliśmy dwie bramki strzelone głową, co jest rzadkością w futsalu. Ten mecz przegraliśmy z uwagi na widoczną przewagę fizyczną zawodników z Gorlic. Po dwóch meczach przegranych w fazie grupowej nasz zespół nie awansował do fazy finałowej najlepszych 8 zespołów turnieju. Od godz. 17.15 rozpoczęły się mecze o miejsca 9-12. O godz. 18.00 rozegraliśmy swój trzeci mecz w turnieju spotykając się z drużyną GTW Gliwice. Mecz ten był popisem naszej drużyny, która wygrała spotkanie aż 11:0, do przerwy 4:0. Na listę strzelców wpisali się M. Błaszkowski – 4 gole, K. Kropidłowski – 4 gole, K. Chajecki – 1 gol i M. Czapiewski – 1 gol. Wreszcie o godz. 19.15 nasz zespół walczył o 9 miejsce w turnieju z drużyną EKOM Futsal Nowiny. Mecz ten rozgrywaliśmy z drużyną typowo futsalową i bardzo obawialiśmy się o wynik. Jednak nasi gracze postawili bardzo wysoko poprzeczkę i w bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu po bramkach M. Błaszkowskiego – 2 i K. Kropidłowskiego – 1 ustalili wynik spotkania na 3:2 dla U-2 Bytów. Do przerwy padł wynik 1:1 i sprawa 9 miejsca była sprawą otwartą. II połowa tego spotkania była koncertowo zagrana przez naszych zawodników, którzy bardzo dobrze zagrali taktycznie. Pod koniec spotkania szansę na drugą bramkę miał K. Kropidłowski, który przelobował wychodzącego bramkarza, ale piłka trafiła w poprzeczkę bramki GKS-u. Podczas turnieju nasi zawodnicy i sztab szkoleniowy rozdali materiału reklamowe dotyczące naszego miasta i powiatu oraz robili sobie zdjęcia z vipami. Między innymi nasi zawodnicy wykonali sobie zdjęcie z Panem Kazimierzem Greniem, przewodniczącym Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN.

Na fakt godny odnotowania zasługuje wysoka lokata naszych graczy w rywalizacji najlepszych strzelców turnieju, a przede wszystkim wyczyn Macieja Błaszkowskiego, który w rankingu najlepszych snajperów uplasował się na 2 miejscu z 8 bramkami ustępując zawodnikowi z drużyny Hurtap Łęczyca tylko jedną bramką, który zdobył ich 9, ale w 5 meczach, podczas gdy Maciej Błaszkowski dokonał tego jedynie w czterech meczach, z najwyższą średnią na mecz. Również piąte miejsce K. Kropidłowskiego w tej kategorii jest świetnym wynikiem /tabela poniżej/.