logo

cuk1

dąbie

Turniej Junior „E” o Puchar Prezesa GTS Czarna Dąbrówka

W sobotę 15.02.2014 r. w Sali sportowej Zespołu Szkół Czarna Dąbrówka rozegrany został turniej piłki nożnej Juniora „E" o puchar Prezesa miejscowego Gminnego Towarzystwa Sportowego.

W turnieju wzięło udział 6 zespołów z terenu powiatów bytowskiego i lęborskiego. W wyniku losowania zespoły podzielone zostały na dwie grupy, grano systemem każdy z każdym.

W grupie A zespół U-2 Bytów I pokonał miejscowy GTS 3:0 a następnie drużynę Anioły Garczegorze 5:1. W ostatnim meczu tej grupy drużyna GTS pokonała 4:2 Anioły Garczegorze.

Końcowa kolejność w grupie A
1. U-2 Bytów I - 6 pkt. (awans do półfinału)
2. GTS Czarna Dąbrówka - 3 pkt. (awans do półfinału)
3. Anioły Garczegorze 0 pkt.

W grupie B zespół U-2 Bytów II przegrał 2:4 z Kaszubią Studzienice i uległ drużynie „Speranda-Dolina"Gałąźnia Wielka 0:5. W ostatnim meczu tej grupy drużyna Sperandy-Dolina pokonała 4:2 zespół Kaszubi 4:2.

Końcowa kolejność w grupie B
1. „Speranda-Dolina" Gałąźnia Wielka 6 pkt. (awans do półfinału)
2. Kaszubia Studzienice 3 pkt. (awans do półfinału)
3. U-2 Bytów II 0 pkt.

W fazie półfinałowej spotkały się U-2 Bytów I i Kaszubia Studzienice oraz GTS Czarna Dąbrówka z „Sperandą-Doliną" Gałąźnia W. Zwycięsko z tych potyczek wyszły drużyny U-2 Bytów I pokonując zdecydowanie zespół Kaszubi 7:0 oraz Speranda-Dolina wygrywając z gospodarzami turnieju 5:0. Oba zwycięskie zespoły awansowały do finału turnieju a drużyny przegrana zagrały o miejsce trzecie.
Zanim jednak doszło do gier finałowych to w meczu o miejsce 5-6 w turnieju zespół U-2 Bytów II pokonał drużynę Anioły Garczegorze 5:2.
W meczu miejsce trzecie drużyna Kaszubi Studzienice zdecydowanie pokonała zespół GTS Czarna Dąbrówka 6:0.
W meczu finałowy spotkały się drużyny Sperandy-Doliny i U-2 Bytów I. Po ładnej i wyrównanej grze pojedynek w normalnym czasie gry zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w końcówce zarządzonej przez organizatorów 5 minutowej dogrywki. Zwycięskiego gola dla U-2 Bytów I na minutę przed końcem spotkania zdobył Szymon Rzeźnicki.

O tytule króla strzelców musiała decydować dodatkowa seria rzutów karnych pomiędzy Szymonem Rzeźnickim z U-2 Bytów i Danielem Orłowskim z drużyny Speranda-Dolina, którzy zakończyli turniej z dorobkiem 9 bramek. W dodatkowej dogrywce lepszy okazał się D.Orłowski pokonując rywala 2:1.
Za najlepszego bramkarza turnieju organizatorzy uznali Damiana Cyrsona z zespołu U-2 Bytów.
Najlepsze zespoły w turnieju otrzymały puchary, medale oraz dyplomy.
Zwycięzcy indywidualnych kategorii nagrodzeni zostali statuetkami i dyplomami, a wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów słodkie upominki.