• Składka
  • procent

Polecamy

powiat bytowski

 logo bytowa

 Lotos logo

   Logo Przyszłości z Lotosem

 

 Logo 2016-01

 

bm-horse-logo-1497440889 1

 

 chtreder-logo

 

 logo

 cuk1          

dąbie

Krajowy Finał Turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku"

U-2 Bytów 2002 reprezentowali województwo pomorskie na XIV Turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku", który odbywał się na stadionie Polonii Warszawa, przy ul. Konwiktorskiej. Turniej ten jest również Mistrzostwami Polski w kategorii do lat 12. Młodzi bytowiacy przegrali tylko jeden mecz, niestety był to 1/4 finału. Mimo to zawodnicy pozbierali się i zajęli bardzo wysokie piąte miejsce.

Skład : Kacper Czajkowski, Radek Leik, Adam Szmidke, Michał Leik, Wiktor Skwierawski, Dawid Kowalonek, Bartek Hering, Maks Wirkus, Aleks Stachyra, Adam Spiczak Brzeziński, Bartek Wolski, Wiktor Treder

Bramki:
Maks Wirkus - 4 gole
Radek Leik - 2 gole
Wiktor Treder - 2 gole
Bartek Hering - 1 gol
Wiktor Skwierawski - 1 gol

Pomorskie vs Opolskie (1 - 0)

Bramki: Maks Wirkus
Pierwszy mecz grupowy zawodnicy U-2 Bytów rozegrali z drużyną PSP 28 Opole, reprezentującą województwo Opolskie. Mecz był bardzo wyrównany, każda z drużyn miała wiele okazji bramkowych. Dopiero w drugiej połowie, po asyście Adama Szmidke, Maks Wirkus zdobył zwycięską bramkę.

Pomorskie vs Lubuskie (6 - 1)

Bramki: Bartek Hering, Wiktor Skwierawski, Maks Wirkus, Wiktor Treder, Radek Lejk, Wiktor Treder.
Drugi mecz grupowy to popis gry w piłkę naszych chłopaków. Wysoki presing, piękne akcje, duża skuteczność. Drużyna UKP Zielona Góra, reprezentująca województwo Lubuskie, została całkowicie zdominowana. Pierwszą bramkę strzelił Bartek Hering po asyście Wiciego Skwierawskiego. Drugą bramkę strzelił sam Wiktor Skwierawski po podaniu Adama Szmidke. Trzeci gol to strzał Maksa Wirkusa z lewej nogi z woleja po asyście Dawida Kowalonka. Czwartą bramkę strzelił Wiktor Treder, po kolejnej asyście Wiciego Skwierawskiego. Kolejnego gola strzelił Radek Leik, któremu asystował Wiktor Treder. Szóstą bramką dobił przeciwników Wiktor Treder po indywidualnej akcji. Po tym meczu notes trenera Rafała Janasa zapełnił się wieloma nazwiskami bytowskich piłkarzy.

Pomorskie vs Dolnośląskie (1-1)

Bramki: Maks Wirkus
Trzeci mecz grupowy, z teoretycznie najsłabszym przeciwnikiem, okazał się bardzo trudny. Pani sędzia uznała nieprawidłowego gola dla drużyny Kusy Bolesławiec, która reprezentowała województwo Dolnośląskie. W końcówce meczu Radek Leik zdecydował się na uderzenie z za pola karnego. Bramkarz gości sparował piłkę przed siebie, a tam już czyhał Maks Wirkus i sprytnym strzałem skierował piłkę do bramki.

Tym samym U-2 Bytów zajęła pierwsze miejsce w grupie z dorobkiem 7 pkt.

Pomorskie vs Podkarpackie (0 - 2)

Nieszczęsny ćwierćfinał. Po całodniowym graniu, zmęczenie dało znać o sobie. Drużyna UKS 6 Jasło, reprezentująca województwo Podkarpackie, okazała się tego dnia poza naszym zasięgiem.

Pomorskie vs Opolskie (1 - 1)

Bramki: Radek Leik. Karne: (3-1).
W drodze po V miejsce, ponownie musieliśmy zagrać z PSP 28 Opole, których pokonaliśmy w meczu grupowym. Prowadzenie naszej drużynie dał Radek Leik po atomowym uderzeniu w samo okienko bramki. Asystę zanotował Dawid Kowalonek. Niestety w ostatniej minucie meczu zawodnik z Opola doprowadził do remisu. O dalszym awansie decydowały rzutykarne. Pierwszy karny pewnie wykorzystał Michu Leik, Opole również wykorzystało karnego. Jako drugi do karnego podszedł Radzio Leik i silnym strzałem w lewy róg strzelił bramkę. w tym momencie nastąpił przełomowy moment meczu, Kacper Czajkowski wspaniałą paradą obronił strzał zawodnika z Opola. Formalności dokonał kapitan zespołu Adam Szmidke, potężną bombą, zdobył decydującego gola.

Pomorskie vs. Łódzkie (1 - 0)

Bramki: Maks Wirkus
Mecz o piąte miejsce w całym turnieju. Naszym przeciwnikiem była drużyna SP 9 Skierniewice. Mecz obfitował w wiele okazji bramkowych, po obu stronach. Świetne strzały oddali Dawid Kowalonek i Radek Leik, jednak bramkarz Skierniewic był na posterunku. Również Kacper Czajkowski w naszej bramce popisał się kilkoma interwencjami klasy światowej. Decydującą akcję przeprowadzili Radek Leik i Maks Wirkus. Ten pierwszy zagrał z rzutu rożnego piłkę na pierwszy słupek, a Maks gubiąc kryjącego go obrońcę, płaskim strzałem w krótki róg zdobył decydującego gola.

Tym samym zawodnicy U-2 Bytów 2002 zostali V drużyną w Polsce w kategorii do lat 12.

 

Ogromne brawa dla zawodników oraz trenerów !!!

 

Tymbark2

Tymbark1

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego linku do komponentu iCagenda!
◄◄
►►
styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31