cuk1

dąbie

Tuchomie szczęśliwe dla rocznika 2010

2010 givova
Dnia 9 lutego 2018 roku drużyna ULKS U2 Bytów z rocznika 2010 zwyciężyła w turnieju GIVOVA WINTER CUP 2018 w Tuchomiu.  Podopieczni trenera Wojciecha Gostomskiego wygrali 4 mecze i 1 zremisowali.  W turnieju udział wzięło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Każdy mecz trwał 2 razy 8 minut ze zmianą połów.

Młodzi zawodnicy rozpoczęli zmagania w grupie B mając za przeciwników drużyny BKTECH Myśliwiec Tuchomie Niebiescy, AP Energa Gryf Słupsk , oraz Spartę Sycewice. Mecze z dwiema pierwszymi drużynami zakończyły się wysokim zwycięstwem naszej drużyny. Mecz z drużyną z Sycewic był bardzo wyrównany i mimo prowadzenia do przerwy 2:0, w drugiej połowie młodzi Bytowiacy opadli z sił, stracili dwie bramki po szybkich kontrach i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Wyniki meczów grupowych:

ULKS U2 Bytów – BKTECH Myśliwiec Tuchomie Niebiescy 9:0 ( bramki: 5 x Łukasz Malek, 3 x Piotr Grotkowski, Hubert Szulc )

ULKS U2 Bytów – AP Energa Gryf Słupsk 12:0 ( 5 x P.Grotkowski, 3 x Ł. Malek, 2 x Borys Baranowski, H. Szulc, Leon Cybula – karny.

ULKS U2 Bytów – Sparta Sycewice 2:2 ( 2x Ł. Malek)

Po fazie grupowej dwa najlepsze zespoły z każdej grupy grały w połfinałach, a pozostałe drużyny o miejsca 5-8. Awansując z pierwszego miejsca w grupie zawodnicy U2 Bytów w półfinale turnieju spotkali się z drużyną BKTECH Myśliwiec Tuchomie Czerwoni. Po jednostronnym pojedynku nasza drużyna wygrała 4:0, po dwie bramki zdobyli Ł. Malek i P. Grotkowski.

W finale przeciwnikiem ULKS U2 Bytów została drużyna KP Starogard Gdański, która w półfinale pokonała Spartę Sycewice 4:2, mimo, że przegrywała 0:2. Mecz przebiegał pod dyktando młodych Bytowiaków, którzy pokonali silnego rywala 4:0. Bohaterem finałowej potyczki został Ł. Malek, który zdobył wszystkie cztery bramki.

Był to nasz drugi turniej rozgrywany w Tuchomiu i po raz kolejny udało się go wygrać. Wszyscy zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, a na wyróżnienie zasługują P. Grotkowski i Ł. Malek, którzy w każdym meczu pokazywali, że drzemie w nich duży potencjał i prowadzili grę naszego zespołu. Piotr został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, a Łukasz zdobył aż 16 bramek i zabrakło mu tylko jednej, żeby dorównać zawodnikowi z Sycewic i zostać królem strzelców zawodów.

Skład drużyny: Leon Cybula ( 1 bramka), Piotr Grotkowski (10); Łukasz Malek (16), Hubert Szulc (2), Bartosz Zblewski, Borys Baranowski (2 ), Franciszek Petryszyn i Radosław Majer.