• Składka

Polecamy

powiat bytowski

 logo bytowa

 Logo Orlen forma podstawowa pozytyw

   Orlen program logo

 

 Logo 2016-01

 

bm-horse-logo-1497440889 1

 ekocolor

 chtreder-logo

 

pobrane

 

 logo

 cuk1          

dąbie

Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM

bialo zielona logo nowe 3 września 2012 roku został zaingurowany program upowszechniania piłki nożnej wśród najmłodszych mieszkańców Pomorza. Akademia Piłkarska Lechii Gdańsk, we współpracy z Grupą LOTOS, otworzyła w Bytowie pierwszy oddział zamiejscowy.

Dzięki programowi „Biało-zielona przyszłość z Lotosem” dzieci będą miały równą szansę rozwoju fizycznego i realizację swoich pasji sportowych przez futbol w atmosferze fair play. Jednym z najistotniejszych elementów programu jest to, że nie koncentruje się on wyłącznie na wyszukiwaniu największych talentów wśród najmłodszych – z predyspozycjami do wyczynowego uprawiania sportu, ale obejmuje też swoim oddziaływaniem szeroką grupę dzieci i młodzieży, która chce grać w piłkę na poziomie amatorskim.


W ramach programu sukcesywnie są otwierane kolejne ośrodki działające w formie klubów partnerskich, klubów patronackich, oddziałów APLG lub filii Szkółki Piłkarskiej „Lechista”. Trenerzy z klubów przystępujących do programu zyskają dostęp do profesjonalnego programu szkolenia, kluby zostaną doposażone w sprzęt sportowy.
Dzięki temu programowi Akademia największego klubu piłkarskiego Pomorza będzie mogła rozszerzyć swój zakres oddziaływania na teren województwa pomorskiego i okolice. Metodycznym i wieloletnim treningiem najmłodszych talentów objętych zostanie ponad 3000 zawodników, a profesjonalnym szkoleniem zamiejscowym około 400 dzieci z największym potencjałem sportowym.


Program jest wspierany przez jedną z największych firm na polskim rynku – Grupę LOTOS, która od 2011 roku jest sponsorem głównym grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk, jak i sponsorem głównym ekstraklasowej drużyny Lechii Gdańsk. Dzięki wsparciu Grupy LOTOS, w ramach projektu powstanie także dedykowany program stypendialny dla najzdolniejszych młodych piłkarzy.


– Grupa LOTOS ma pozytywne doświadczenia z realizacji Narodowego Programu Skoków Narciarskich, który wspólnie z Polskim Związkiem Narciarskim z sukcesem realizujemy od 10 lat – mówi Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji i CSR Grupy LOTOS. – Warto przypomnieć, że obecni reprezentanci kadry olimpijskiej w tej dyscyplinie to właśnie stypendyści lub wychowankowie naszego programu. Jest więc sprawdzony model współpracy sportu i biznesu. Warto te doświadczenia przenosić na grunt pomorski i rozwijać futbol w regionie – dodaje.  

 

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego linku do komponentu iCagenda!
◄◄
►►
czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30