logo

cuk1

dąbie

"Junior D2" Kolejarz Chojnice - U2 Bytów 0:16

W sobotę 24 października 2015r. zawodnicy U2 rocznika 2004 udali się do Chojnic na mecz z Kolejarzem. Klub z Chojnic jest „czerwoną latarnią" ligi, w dotychczasowych meczach poniósł same porażki. Bardzo wysokie zwycięstwo odnieśli nasi zawodnicy 16:0.

Zgodnie z przewidywaniami, od początku gra toczyła się na połowie naszych rywali. Nasi zawodnicy co chwilę stwarzali sobie sytuacje strzeleckie. Pierwsze dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Szymon Nowakowski, pierwszą strzałem z bliska, drugą z rzutu karnego. W pierwszej połowie zdobyliśmy jeszcze cztery bramki, a łupem podzielili się Kacper Treder, ponownie Szymon Nowakowski, Michał Wielgosz i Aleksander Treder. Przewaga naszej drużyny w tej części gry nie podlegała dyskusji, przeciwnicy oddali w niej bodajże jeden strzał w kierunku naszej bramki.

W drugiej połowie, przewaga naszych jeszcze się powiększyła, co udokumentowaliśmy kolejnymi bramkami. Przysłowiowy „dzień konia" miał Michał Wielgosz aplikując rywalom 7 bramek. Po jednej strzelili Kamil Dułak, Maciej Węsierski i Paweł Jaworski. Ostatecznie mecz zakończyliśmy wysokim zwycięstwem 16:0.

Zgodnie z założeniami trenera Kiełpińskiego, chłopcy przede wszystkim mieli pograć piłką. Wynik spotkania, a w zasadzie rozmiar zwycięstwa był sprawą drugorzędną. Najważniejszy cel został osiągnięty, gra wyglądała fajnie, a osiągnięty rezultat pokazuje, że była również skuteczna.

Strzelcy bramek (minuta):

Szymon Nowakowski trzy (13,15,20)
Kacper Treder (19)
Michał Wielgosz osiem (24,40,48,50,51,54,55,60)