pobrane

logo

cuk1

dąbie

Finał Wojewódzki XVI edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-10

Dnia 12 kwietnia 2016 roku w Gdyni, odbyły się finały wojewódzkie turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", a stawką był wyjazd do Warszawy na finał Ogólnopolski.

W turnieju wzięło udział 18 mistrzów powiatowych z województwa pomorskiego, po rejestracji drużyn i losowaniu grup, nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju, a po nim mecze grupowe, graliśmy systemem 5 w polu plus bramkarz, mecze trwały 2x10 minut ze zmianą stron, a w naszej grupie padły następujące wyniki:
GASP Gdańsk - U2 Bytów 0:7
(Wrzesiński Kacper x3, Pawłowski Oliwier x2, Flis Bartosz, Pituch Bartosz)
UKS Morze Stegna - SP Morawy 1:2
U2 Bytów - SP Morawy 8:0
(Wrzesiński Kacper x3, Pawłowski Oliwier x2, Flis Bartosz x2, Stolc Dominik)
GASP Gdańsk - UKS Morze Stegna 10:0
U2 Bytów - UKS Morze Stegna 18:0
(Flis Bartosz x5, Stolc Dominik x4, Wrzesiński Kacper x3, Pawłowski Oliwier x3, Pituch Bartosz, Ignatowicz Julia, Dułak Konrad)
GASP Gdańsk - SP Morawy 9:0
Przez mecze grupowe przeszliśmy jak burza, przeważaliśmy przeciwników w każdym elemencie gry, a strzelonych bramek mogło być więcej.
Po zakończeniu fazy grupowej nastąpiło losowanie par ćwierćfinałowych, a los skojarzył nas z drużyną UKS 1 Reda
U2 Bytów - UKS 1 Reda 3:1
(Dułak Konrad, Wrzesiński Kacper, Flis Bartosz)
Obawialiśmy się tego meczu, gdyż drużyna z Redy należy do wyróżniających się ekip na Pomorzu, jednakże po pierwszym gwizdku sędziego nasi ruszyli z impetem na przeciwnika, mamy rzut rożny, którego egzekwuje Kapi, a Kondziu po jego wrzutce wyprowadza nas na prowadzenie. Chwilę po tym Kapi wykańcza świetną zespołową akcję i mamy 2:0. Dominujemy w dalszym ciągu ma boisku, stwarzamy sobie dogodne sytuację, z których jedną wykorzystuje Lisek i mamy 3:0. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa. W drugiej połowie gra nieco siadła, myśląc o półfinale zaczęliśmy oszczędzać siły oddają pole do gry przeciwnikom, którym w końcówce spotkania udaje się strzelić gola honorowego

Półfinał:
U2 Bytów - SP 9 Sopot 6:1
(Flis Bartosz x2, Stolc Dominik, Wrzesiński Kacper, Pawłowski Oliwier, Ignatowicz Julia)
Mecz półfinałowy wygraliśmy bezapelacyjnie, dominowaliśmy nad przeciwnikiem od początkowego gwizdka, w końcówce spotkania po naszym błędzie tracimy bramkę w wyniku, chyba nasi myślami byli już w finale, gdzie czekał na nas Olimpijczyk Kwakowo.

Finał:
U2 Bytów - Olimpijczyk Kwakowo 0:4
Wynik meczu nie odzwierciedla jego przebiegu. Od pierwszego gwizdka sędziego zagraliśmy agresywnie, byliśmy stroną przeważającą, mogliśmy nawet pokusić się o strzelenie jednej czy dwóch bramek. Wraz z upływem czasu mecz się wyrównał. Minutę przed końcem naszą lewą stroną urwała się zawodnik drużyny przeciwnej i swój rajd zakończył zdobyciem bramki i do przerwy przegrywamy 0:1. Po wznowieniu gry rzucamy się do odrabiania strat lecz w trzeciej minucie drugiej połowy, tracimy piłkę przy wyprowadzaniu akcji i drużyna przeciwna podwyższa prowadzenie. Nasi jeszcze z większym impetem rzucają się do odrabiania strat, lecz nadziewamy się na dwie kontry i wynikiem 0:4 kończy się mecz finałowy.
Gratulujemy wygranej naszym znajomym z Kwakowa i życzymy powodzenia w Warszawie.
Naszej drużynie też należą się brawa za osiągnięty wynik, choć na pewno pozostanie mały niedosyt, może innym razem. Już jesienią rusza kolejna edycja turnieju także głowy do góry, zakasać rękawy i dalej ciężko trenować, by podwyższać swe umiejętności

Flis Bartosz został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.