logo

cuk1

dąbie

Pomorska Liga Juniorów C1, U-2 Bytów - Gryf Słupsk 0-0

W sobotę 05.10.13 roku zespół U-2 Bytów podejmował u siebie zespół GRYFA Słupsk. Przed meczem doszło do sympatycznego gestu znanego i zasłużonego dla bytowskiej piłki trenera Kazimierza Dankiewicza, który podarował Kacprowi Filewiczowi sprzęt piłkarski oraz słodkości. Prezent ten jest wyrazem uznania dla umiejętności Kacpra i jego gry. Pan Kazimierz przychodzi na mecze U-2 i podziwia wyczyny młodych piłkarzy a w szczególności Kacpra Filewicza.

Od początku meczu zaznaczyła się lekka przewaga naszego zespołu, jednak przewaga ta nie przynosiła efektów. W I połowie dwukrotnie Kacper Filewicz był bliski zdobycia dwóch bramek kiedy wyszedł sam na sam z bramkarzem i po dobitce strzału K. Kropidłowskiego kiedy po uderzeniu piłki piętą została ona wybita praktycznie z linii bramkowej. Zespół gości grał ciekawą piłkę, jednak to nasz zespół częściej zagrażał bramce Gryfa.Pięknym strzałem popisał się K.Kropidłowski, który z 16 m zawinął piłkę w długi róg bramki. Jednak na posterunku stanął bramkarz gości, który ładną paradą wyciągnął w ostatniej chwili piłkę zmierzającą do siatki. W II połowie ponownie Kacper Filewicz mógł uzyskać gola, jednak wykonał nieudanego loba nad bramkarzem i skończyło się jedynie na radości zebranych kibiców, którzy widzieli już piłkę w siatce. W całym meczu brakowało naszej drużynie szczęścia, w doliczonym czasie gry w doskonałej sytuacji po dośrodkowaniu znalazł się Patryk Wolski, który uderzył z pierwszej piłki wysoko nad bramką. Po tej akcji sędzia tego spotkania zakończył zawody. Wynik 0:0 nie krzywdzi żadnej z drużyn, mecz był wyrównany, ale to naszej drużynie zabrakło szczęścia, a to w sporcie jest bardzo ważne.